SERIA ARCSABER - wynaleziona na nowo

Wynalezione na nowo: Seria ARCSABER dla zdecydowanej kontroli

Rakieta już w sprzedaży-zobacz ofertę

TOKYO, Japonia - Uznana seria ARCSABER, zaprojektowana z myślą o kontroli, została przeprojektowana i powróci na korty w lutym 2022 roku. Odziedziczając jedyne w swoim rodzaju uczucie przy uderzeniu, nowy ARCSABER 11 będzie cechował się zwiększoną grywalnością i uwypuklonym shuttle-pocketingiem dla kontrolowanego ataku. Przejęcie kontroli nad kortem może przybierać różne formy, a w przypadku ARCSABER'a jest to możliwe dzięki dodatkowym kilku milisekundom czasu kontaktu shuttle'a z kortem, co pozwala na asertywne i precyzyjne oddawanie strzałów.

Z prawie 15-letnią historią, która była świadkiem zdumiewających występów światowej klasy sportowców, takich jak Taufik Hidayat (INA), seria ARCSABER zajmuje wyjątkową pozycję w ofercie rakiet Yonex jako seria definiowana przez shuttle-hold. W 2007 roku, kiedy seria została po raz pierwszy wypuszczona na rynek, ARCSABER 7 pojawił się w czasach, gdy standardem były rakiety oparte na technice repulsji. Dziś, po latach badań i rozwoju, shuttle-hold stał się kluczowym elementem dającym pewność zawodnikowi i jego kontroli nad lotką.

ArcSaber 11 Pro

Nowy ARCSABER 11 został wzbogacony o koncepcję rozwoju "decydującej kontroli". Analiza poprzedniego modelu wykazała potencjał poprawy poprzez zwiększenie stabilności ramy przy jednoczesnym wydłużeniu czasu kontaktu z lotką.

Stabilność ramy została poprawiona dzięki nowej strukturze ramy, która ma sztywną budowę w górnej i dolnej części czoła, redukując skręcanie i niepożądane zniekształcenia przy uderzeniu. Nowy CONTROL-ASSIST BUMPER jest połączonym elementem, umieszczonym w górnej części ramy, który zawiera T-ANCHOR, mikroskopijnej wielkości tetrapody, które pomagają zablokować pionowe struny, redukując niechciane ruchy strun i poprawiając celność.

Aby wydłużyć czas kontaktu z lotką, boki ramy, w odróżnieniu od góry i dołu, są bardziej miękkie, co pozwala na elastyczność w okolicach punktu odbicia. POCKETING BOOSTER, również nowa technologia, jest wyłożony wewnątrz górnej części ramy. Ta wewnętrzna wyściółka to opatentowany gumopodobny materiał, który zapewnia dodatkową elastyczność ramy, zwiększając zarówno trzymanie jak i szybkość startu.

W porównaniu do poprzedniego modelu ARCSABER 11 (testowanego przez Yonexa), nowy model zwiększył o 6,6% czas kontaktu z rakietą oraz o 3,7% siłę uderzenia.

Nowy ARCSABER 11 będzie można zobaczyć w rękach nr 1 na świecie w deblu mieszanym Sapsiree Taerattanachai (THA), brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Tokio w deblu męskim Aaron Chia (MAS) i wielu innych elitarnych graczy na trasie. Rakiety mają mieć globalną premierę 25 lutego 2022 roku w trzech różnych modelach PRO, TOUR i PLAY - każdy z nich został opracowany w oparciu o tę samą koncepcję, ale różni się zastosowanymi materiałami. Rakietom towarzyszyć będą pokrowce na rakiety o dopasowanym designie.

 

KONSTRUKCJA I TECHNOLOGIA

ULEPSZONA RAMA ARCSABER
Kontrola z pewnością siebie dzięki unikalnej strukturze ramy z różnymi poziomami giętkości od góry, przez boki, aż do dołu, zbudowanej tak, aby zwiększyć trzymanie piłki przy jednoczesnym zmniejszeniu niestabilności i skręcania przy uderzeniu.

CONTROL-ASSIST BUMPER + POCKETING BOOSTER
CONTROL-ASSIST BUMPER to połączony przeplot przymocowany w górnej części ramy. Zderzak ten zawiera T-ANCHOR, mikro wielkości tetrapody, które blokują się na strunach. Poprzez blokowanie się na strunach, niepożądane ruchy strun są zredukowane w celu poprawy dokładności.

Górna część ramy jest wyłożona POCKETING BOOSTER*, opatentowanym gumopodobnym materiałem podkreślającym elastyczność ramy.
*Tylko modele PRO i TOUR

ISOMETRIC
The new ARCSABER 11 has an expanded ISOMETRIC face in comparison to the previous model. The expansion allows for a larger, more forgiving sweet spot.

PRODUCT ARCSABER 11 PRO
MATERIAL Frame:HM Graphite + POCKETING BOOSTER
Shaft:HM Graphite + SUPER HMG + ULTRA PE FIBER
Joint:New Built-in T-Joint, T-ANCHOR
COLOR Grayish Pearl
FLEX Stiff
SIZE 4U(Avg. 83g) 5・6, 3U(Avg. 88g) 4・5・6
STRING RECOMMENDATION Hard Hitter: NBG95
Control Player: BG66UM
AVAILABILITY February 25, 2022
MADE IN JAPAN

 

 

PRODUCT ARCSABER 11 TOUR
MATERIAL Frame:HM Graphite + POCKETING BOOSTER
Shaft:HM Graphite + SUPER HMG
Joint:Built-in T-Joint, T-ANCHOR
COLOR Grayish Pearl
FLEX Stiff
SIZE 4U(Avg. 83g) 5・6, 3U(Avg. 88g) 4・5・6
STRING RECOMMENDATION Hard Hitter: NBG95
Control Player: BG66UM
PREMIERA February 25, 2022

 

PRODUCT ARCSABER 11 PLAY
MATERIAL Frame:Graphite
Shaft:Graphite
COLOR Grayish Pearl
FLEX Medium
SIZE 4U(Avg. 83g) 5・6, 3U(Avg. 88g) 4・5・6
STRING RECOMMENDATION Hard Hitter: NBG95
Control Player: BG66UM
PREMIERA February 25, 2022

 

Źródło: yonex.com